پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

درباره مکزیک

ایالات متحده مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی، پرجمعیت‌ترین شهر دنیا است.

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ‌پوستی نیز به عنوان «زبان‌های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته‌اند. کشور مکزیک بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی‌زبان جهان است و حدود یک‌سوم از کل اسپانیایی‌زبان‌های جهان در مکزیک زندگی می‌کنند. ۷۰ درصد مردم مکزیک از تبارمستیزو (دورگه سفیدپوست و سرخ‌پوست)، ۱۵ درصد سفیدپوست و ۹.۸ درصد سرخ‌پوست هستند. ۸۲.۷٪ مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷.۹ درصد پیرو دیگر شاخه‌های مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم‌مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن را دربرگرفته‌اند. این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت، ۱۴اُمین کشور وسیع دنیا و ۱۱اُمین کشور پرجمعیت دنیاست.

نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. مکزیک همچنین مهد یکی از مهم‍ترین تمدن‌های باستان، آزتک، بوده‌است. مکزیک در سده ۱۶ میلادی توسط هرنان کورتس کشف شد و در سال ۱۵۱۹ تمدن‌های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی‌ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال ۱۵۲۱ تا جنگ‌های استقلال مابین ۱۸۲۱-۱۸۱۰ مستعمره اسپانیا بوده‌است.

مکزیک پرجمعیت‌ترین منطقه تحت‌الحمایه اسپانیا بود. پس از سه قرن استیلای امپراتوری اسپانیا، سرانجام در سال ۱۸۱۰ استقلال مکزیک از اسپانیا اعلام شد.
نام آغازین این کشور اسپانیای نو بود. اما پس از آن‌که نام پایتخت آن را مکزیکوسیتی انتخاب کردند نام مکزیک که برگرفته از زبان سرخ‌پوستی ناهوآتل است را برای آن برگزیدند. معنی مکزیک مشخص نیست اما به نظر برگرفته از mextli یا Mēxihtli است
تعداد بسیار زیادی از ایرانیان همه ساله سفر به مکزیک را انتخاب می کنند.مکزیک پر طرفدار ترین مقصد گردشگری در امریکای لاتین می باشد. براساس آمار سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در سال ۲۰۱۱، ۲۳ میلیون گردشگری بین المللی از مکزیک بازدید کرده اند که با این آمار مکزیک در میان ده کشور گردشگر پذیر دنیا قرار گرفته است.

مکزیک کشوری در آمریکای شمالی می باشد که از شمال با ایالات متحده امریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز همسایه است. نوار ساحلی طولانی مکزیک شامل خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آرام در غرب می شود. مکزیک از هوای خوب، غذای منحصر بفرد، هنر و معماری، اهرام، موزه ها، ۶۰۰۰ مایل نوار ساحلی، کوه های برفی در سیراس، جنگل های بارانی در جنوب شرقی و کویر در شمال غربی، شهر های مدرن، تعداد زیادی زمین گلف برخوردار است.

پایتخت مکزیک، مکزیکو سیتی، نوع حکومت آن جمهوری فدرال،  زبان رسمی آن اسپانیایی، واحد پولش پزو (MXN)، مساحت آن ۱۹۷۲۵۵۰ کیلومتر مربع، جمعیت آن بر اساس آمار سال ۲۰۰۶، ۱۰۶۲۰۲۹۰۳ نفر، زبان رسمی آن اسپانیای و دین اکثریت آنها (۸۹ %) مسیحی با مذهب کاتولیک می باشد.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز709
دیروز956
هفته709
مــــــــــــــــاه19592
جمع کل بازدید ها473686

تعداد نفـــرات آنلایــــن

8
آنلایــــــن

دوشنبه, 02 بهمن 1396 17:46

نرخ ارز

اوقات شرعی