پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

جاذبه های توریستی شهر لارناکا

لارناکای مدرن، مانند بقیه شهرهای ساحلی قبرس به دو قسمت قدیمی تر، و بخشی که دارای هتل های متعدد و رستوران های ساحلیست تقسیم میشود. این شهر تاریخچه ای ۴۰۰۰ساله دارد و در زمان های باستان به نام کیتیون یا سیتیوم شناخته میشده است. لارناکا با سواحل تمیز شنی، آب های آبی و درخت های زیبای نخل، قایق های تفریحی مجلل و بنادر خود، سفر را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل کرده است. بهترین ماه رفتن به لارناکا اوت، یعنی زمانی که جشن های متعددی در این شهر بر پاست می باشد.

کیتیون باستانی

کیتیون باستانی در شمال غرب لارناکا قرار دارد و معابدی را از قرن سیزدهم قبل از میلاد در خود جای داده است. از جمله بناهای این منطقه میتوان به معبد فنیقی آستریت و دیوارهای شهر اشاره کرد. ویرانه های این معبد بر روی معبد قدیمی تری از عصر برنز ساخته شده اند. همچنین میتوانید معابدی از جنس طلا، عاج و برنز هم در این زمین ها مشاهده کنید.

مرکز غواصی غواصان آلفا

غواصان آلفا یک موسسه غواصیست که برای غواصان مشتاق، امکانات و فعالیت های آبی را فراهم آورده است. این مرکز، ورزش های آبی همچون بلند شدن در هوا با چتر به کمک اتومبیل یا قایق موتورى، موج سواری، قایق سواری، قایقرانی با کایاک، قایق های پدالی و غیره را به توریست ها و خانواده ها عرضه میکند.

پارک شتر مازوتوس

در اطراف دهکده مازوتوس میتوانید از شترسواری لذت ببرید. پارک شتر، که ۱۵ دقیقه تا لارناکا فاصله دارد شامل فضایی برای بازی کودکان، رستوران غذاهای قبرسی و استخر شنا نیز میباشد.
محل زندگی کروکویتیا در عصر نو سنگی

این ویرانه ها که تاریخ آن به ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد بر میگردد یکی از معدود بناهای عصر حجر در مدیترانه شرقیست که به شکل خوبی حفظ شده است. خانه های روستایی، مقابر و دیوارهای دفاعی بسیاری در این منطقه یافت میشنود و میتوانید آثار کشف شده از آنها را در موزه قبرس در نیکوزیا مشاهده کنید.

هلا سلطان تک

هلا سلطان تک، مقبره ام حرام همسر اواداس بن بوده که حمله به جزیره لارناکا را در سال ۶۴۹ قبل از میلاد رهبری کرد. مقبره ساده او هم اکنون به مسجدی زیبا تبدیل شده و از این آرامگاه مقدس، سالانه هزاران زائر بازدید به عمل میاورند.

دریاچه نمک

یکی از جاذبه های اصلی لارناکا دریاچه نمکی است که حدود ۹۰ گونه از پرندگان مانند فلامینگوها در آن زندگی میکنند. حدود ۱۰ هزار فلامینگو سالانه در ماه های ژانویه تا فوریه به این دریاچه میایند. در قرون وسطی از این دریاچه بعنوان معدن نمک استفاده میشده. هم اکنون در کنار آن، مقبره ام حرام (هلا سلطان تک) قرار دارد.

کلیسای سنت لازاروس

این مکان مهم مذهبی لارناکا در قرن نهم میلادی ساخته و به لازاروس مقدس تقدیم شد. بعضی معتقدند که این کلیسا بر مقبره خالی سنت لازاروس بنا شده و او در اصل در فرانسه به خاک سپرده شده است. ۸ روز قبل از عید پاک، تمثال سنت لازاروس را در یک حرکت دسته جمعی در خیابان های شهر میگردانند.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز780
دیروز531
هفته3631
مــــــــــــــــاه20283
جمع کل بازدید ها422347

تعداد نفـــرات آنلایــــن

8
آنلایــــــن

جمعه, 03 آذر 1396 23:39

نرخ ارز

اوقات شرعی