پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

درباره شهر لارناکا

شهر لارناکا با جمعیت 131900 نفر تا پایان سال 2007 سومین شهر بزرگ قبرس می باشد. اهمیت لارناکا در آن است که فرودگاه بین المللی لارناکا در آن قرار دارد و کمترین فاصله را با سایر شهرهای بزرگ قبرس و همچنین شهرک توریستی آیاناپا که بزرگترین منطقه توریستی قبرس میباشد را دارد.
سواحل نرم شنی لارناکا، دریای آرام و زیبا، آفتاب گرم، افق و غروب های زیبا، امنیت، هتلهای زیبا و مردم مهمان نواز، بازیهای آبی مفرح، محیطی مناسب را برای تعطیلات جهانگردان فراهم آورده است. لارناکا هم محل برگزاری فستیوال سالیانه آب، گل و کارناوال سالیانه می باشد.
لارناکای امروزی بر روی شهر باستانی کیتیون ساخته شده است که زمانی محل استقرار پادشاهی کیتیون بوده است. محل اصلی تجارت مس و بعدها پایگاه نظامی فنیقی ها و مرکز تجاری آنان شده است.
هم مسلمانان و هم مسیحیان در شهر لارناکا آثار باستانی به جا گذارده اند از جمله در فاصله 7 کیلومتری غرب لارناکا در کنار دریاچه نمک در یک منطقه زیبا و در یک چشم انداز زیبا " تکه هلا سلطان " قرار دارد. یکی از مقابر شناخته شده مسلمانان است که هر ساله جهانگردان بسیاری به خود جذب میکند.

مدفن " ام حرم" یکی از دختران میلحان انصاری و خاله "اناس" مباشر مخصوص و نزدیک حضرت محمد بوده است. ام حرم هنگام حمله اعراب به جزیره از اسب به زمین می افتد و پس از فوت در قبرس دفن میگردند، "ام حرم" از همسران عمربن کیس که در جنگ بدر شرکت کرد و در جنگ احد کشته شد، بوده است.
در دنیای اسلام آمده است که بعد از کعبه و مدینه سومین محلی که هر مسلمان باید زیارت کند این محل می باشد.
کلیسای لازاروس مدفن لازاروس که از معروفترین حواریون مسیح است و جای خاصی در دنیای مسیحیت دارد میباشد که بعدها کلیسای بسیار زیبایی روی آن ساخته شده است.

فرودگاه جدید قبرس در شهر لارناکا در حال ساخت است و طرح توسعه بندر و اسکله توریستی در درست انجام می باشد. همچنین بازسازی و کالج های امریکایی زبان لارناکا از سایر دلایل توسعه و رشد بیشتر شهر تا سال 2010 میباشد.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز708
دیروز956
هفته708
مــــــــــــــــاه19591
جمع کل بازدید ها473685

تعداد نفـــرات آنلایــــن

7
آنلایــــــن

دوشنبه, 02 بهمن 1396 17:42

نرخ ارز

اوقات شرعی