پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

جاذبه های توریستی فرانسه

برخی از آثار مهم فرهنگی و تاریخی کشور فرانسه:

۱- قصر ورسای: قصر ورسای در پاریس مکانی است که زیباییش چشم بیننده را خیره می کند.
باغ این قصر در جهان بی نظیر است. استخرهایش، ۵۰۰ سال پیش به روش های جکوزی امروزه ساخته شده. این ساختمان دارای معماری بسیار جالبی ست. یکی از مسائلی که این قصر را از سایر قصرهای آن دوره متمایز می کند این است که به صورت آپارتمانی ساخته شده ، در واقع آپارتمان ۴ طبقه ای که دارای اتاق های مجلل و بزرگ است. علاوه بر تزئین زیبای ساختمان باغ آن نیز با فواره های بلند و رقص نور و آب توجه همه بازدید کنند گان را به خود جلب می کند. در محوطه خارج از قصر ساختمان هایی دیده می شود که کلیسای سلطنتی بوده است که روی دیوارها یش نقاشی هایی به سبک گوتیک است.

۲- موزه لوور: این موزه محل نگهداری نزدیک به ۶۰۰۰ تابلوی نقاشی اروپایی ست . وجود ۱۴۷۸تابلوی نقاشی از استادان بزرگ آن را به یکی از ثروتمند ترین مجموعه های آن زمان اروپا تبدیل کرده است.

۳- خیابان شانزلیزه: این خیابان به خاطر سینماها ، کافه ها ، فروشگاه های ویژه و لوکسش یکی از شناخته شده ترین خیابانهای جهان بشمار میرود و معنی آن “دشت الیزه” است ( الیزه یعنی خجسته ) . این بلوار بطول ۱۹۱۰ متر در شمال غربی پاریس قرار گرفته. ” طاق نصرت ” معروف پاریس در انتهای شانزلیزه واقع شده. شانزلیزه بخشی از محور تاریخی پاریس به شمار می رود.

۴- مرکز ژرژ پمپیدو: نام مؤسسه هنری و فرهنگی شامل یک کتابخانه عمومی بزرگ و موزه ملی مدرن است . ویژگی ظاهری این مرکز ، معماری بی همتا و جنجال برانگیز ساختمان آن است . در این طرح تمامی لوله کشی ها و کانال های تهویه هوا و سیم کشی برق در بیرون ساختمان و در معرض دید قرار دارد . حتی تیرها و ستون های سازه ساختمان نیز همگی دیده میشوند.

۵- برج ایفل: نام این برج از نام طراح آن کوستا و ایفل گرفته شده . برای ساخت این بنا کارگران ۱۸۰۳۸ تکه آهن را با ۵/۲ میلیون پیچ به هم متصل کردند . بلندی این برج ۳۰۰ متر و وزن تقریبی آن ۷۰۰۰ تن می باشد. تا بالاترین نقطه برج ۱۶۶۵ پله وجود دارد که البته پله های طبقه دوم به بالاترین نقطه برج به روی بازدید کنندگان بسته است . ساختار این سازه بشکلی ست که باز و بدون طبقه های میانی می باشد . یک سمت آن رودخانه سن و سمت دیگر آن ، البته کمی دورتر ۲ بنای کم و بیش گنبدی شکل و زرین رنگ دیده می شود این ولید نام دارد و گور ناپلئون آنجاست.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز786
دیروز531
هفته3637
مــــــــــــــــاه20289
جمع کل بازدید ها422353

تعداد نفـــرات آنلایــــن

8
آنلایــــــن

جمعه, 03 آذر 1396 23:56

نرخ ارز

اوقات شرعی