پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

جاذبه های توریستی شهر آنتالیا

این شهر كه به عنوان مركز گردشگری و تفریحی در تركیه محسوب می گردد دارای جاذبه های فراوان و مناظر حیرت انگیزی می باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاهها خود نمائی می كند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه كاله ایجی  قرار دارد. بافت خاص منطقه كه شامل خیابانهای كم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه های قدیمی كه توسط دیوارهای قدیمی محصور شده ،  بسیار جلب توجه می كند.
شهر آنتالیا در همان ابتدا یعنی از سال 159 قبل از میلاد كه توسط آتالوس بنا نهاده شد محل سكونت و زندگی مردم بوده است. آتالوس بود كه نام این شهر را آنتالیا نامید. این شهر قبل از اینكه بدست عثمانی ها بیفتد تحت تصرف رومی ها ،بیزانسیها و سلجوقیان بوده است.


مسجد كنگره دار Yivli Minareli

ییولی میناره لی توسط سلطان علاء الدین كی قباد سلطان سلجوقی در قرن 13 در مركز شهر بنا نهاده شد. این مسجد با مناره های زیبایش امروز به یك سمبل در شهر آنتالیا تبدیل شده است. مدرسه كاراتای - مدرسه علوم دینی كه در منطقه داخل قلعه كاله ایچی قرار دارد. این مدرسه از همان ابتداء در زمینه حكاكی بر روی سنگ در زمره بهترین مدارس در دوران سلجوقیان به شمار می آمده است . از دیگر مناطق دیدنی شهر می توان به 2 مسجد كه در زمان عثمانیان سا خته شده نیز اشاره كرد. یكی از آنها مسجد مراد پاشا است كه در قرن 16 ساخته شد و دیگری مسجد Tekeli - تكلی محمد پاشا كه در قرن 18 بنا شده است میباشد. این مساجد از لحاظ كاشیكاری در نوع خود یك شاهكار هنری محسوب می گردند. در كنار بندرگاه شهر مسجد باشكوه دیگری بنام اسكله - Iskeleقرار دارد كه مربوط به اواخر قرن 19 است. این مسجد از سنگهای بریده شده با چهارستون تشكیل شده كه در بالای چشمه ای طبیعی بنا شده است. برج هیدیرلیك- Hidirlik كه احتمالاً در قرن 2 به عنوان مقری برای استفاده از فانوس دریایی مورد استفاده قرار می گرفته است نیز از جمله نقاط دیگر دیدنی این شهر است.

مسجد کنگره دار 

 

كسیك مناره Kesik Minare

به معنای مناره های بریده شده می باشد كه در گذشته بعنوان كلیسا از آن استفاده می شده است. این اثر در واقع نمایانگر تاریخ كهن شهر كه زمان رومی ها، بیزانس، سلجوقیان، عثمانی ها تا به امروز را شامل میشود، می باشد. هنگامیكه امپراتور ها دریان در سال 130 بعد از میلاد در شهر (فاسیلین) از استان آنتالیا دیدن كرد بافتخار او دروازه ای با سه طاق و ستونهای تزئین شده بنا گردید. در آن زمان این دروازه تنها راه ورودی به شهر به شمار میآمد. امروزه دو برج دروازه و قسمتهائی از دیوار مربوطه را می توان در كنار بندرگاه مشاهده نمود. برج ساعت هم نمادی دیگر از این شهر است كه هم چنان در میدان كاله كاپیسی بعنوان سمبل صلابت و پایداری جای خود را در این شهر قدیمی حفظ كرده است. پارك های آتاتورك و كاراعلی اوغلو با آن گلهایی زیبا و رنگارنگ ، آب های درخشان اطراف خلیج و كوههای زیبا با مناظر نادر خود همگی وسیله ای است تا این شهر را به یك تفریگاه زیبا و مشهور تبدیل نماید.

KesikMinare 

 

پارك Akua

در قسمت شرقی ساحل در پارك Akua –آكوا با آن سرسره های آبی خود می توان به هرگونه ورزش آبی اقدام نمود.

AquaPark 

 

بندر قلعه كاله ایچی

بندر داخل قلعه كاله ایچی در عین حال كه یك مركز تفریحی به شمار می آید یكی از جالب ترین بندرگاهها در تركیه نیز محسوب می شود. در این بندرگاه در كنار فروشگاه ها، كافه ها و رستوران ها خدمات و وسایل مورد نیاز ورزش مفرح قایقرانی من جمله قایق بادبانی هم ارائه می گردد. در این منطقه صبح هنگام می توانید قایق سواری کرده و عصرها از امكانات دیگر استراحتگاه استفاده نمائید.

دیوارهای قدیمی شهر در شب هنگام با درخشش فوق العاده زیبا خود فراهم كننده محیطی مملو از آسایش و آرامش برای شما خواهد بود.

از دیگر دیدنیهای این شهر سرامیك های 2 رنگ آن است كه متعلق به دوران بین سالهای 8500 – 5400 می باشد. 

 

موزه آتاتورك

موزه دیگری كه در این شهر وجود دارد موزه آتاتورك می باشد. این موزه محل نگهداری وسایلی است كه در گذشته مورد استفاده بنیان گزار جمهوری تركیه یعنی آتاتورك قرار می گرفته است.

موزه آتاتورك بجز روزهای دوشنبه همه روزه جهت بازدید همگان باز می باشد.

AtaturkMuseum 

 

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی این منطقه اشیاء ساخته شده با دست را كه آثاری از عصر پالئولیتیك تا دوره عثمانی را در بر می گردد، می توان ملاحظه نمود. وجود این آثار نیز نشان دهنده تاریخ كهن این منطقه می باشد.

موزه باستان شناسی بجز روزهای دوشنبه همه روزه جهت بازدید همگان باز می باشد.

موزه باستان شناسی 

 

جشنواره پرتقال طلائی

جشنواره پرتقال طلائی كه پائیز هر سال در زمینه فرهنگ و هنر برگزار می گردد را می توان از دیگر جذابیت های این شهر بیان كرد. تالار قدیمی در منطقه آسپندوس مكان مناسبی برای برگزاری كنسرت ها و فستیوالها می باشد.بعلاوه همه ساله در آنتالیا نمایشگاههای جواهر نیز برگزار می گردد. درسال 1996 در منطقه كنیا آلتی یك مركز فرهنگی تاسیس گردید سالن این مركز در درون یك هرم شیشه ای قرار دارد. این هرم جلوه خاصی به این مركز فرهنگی بخشیده است.

GoldenOrangeFilmFestival 

 

شهرك Sakl? Kent

در فاصله 50 كیلومتری آنتالیا شهری است ایده آل برای ورزش های زمستانی، این شهر در قسمت شمالی منطقه باتلاقهای كوهستانی باكیرلی و در ارتفاع حدود 1750-1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است.در ماههای مارس و آوریل علاوه بر اینكه شما می توانید صبح هنگام در این ارتفاعات به ورزش مفرح اسكی بپردازند، این امكان را خواهید داشت تا غذای مورد دلخواه را كه شاید خوراك ماهی باشد در این محل میل كنید. سپس در ارتفاعات پا ئین تر به ورزش موج سواری و شنا پرداخته و در صورت تمایل حمام آفتاب بگیرید. علاوه از این شما می توانید قسمتی از وقت خود را به تماشای پارك حفاظت شده دوزلرچالی كه در منطقه شمالی آنتالیا قرار دارد بگذرانید. هم چنین از نزدیك حیات وحش آن منطقه كه شامل حیواناتی چون آهو و بزكوهی می باشد را تماشا كنید.

Skil Kent 

 

غار كارائین

یكی دیگر از مناطق دیدنی آنتالیا غار كارائین است كه در فاصله 30 كیلومتری شهر آنتالیا شرق كوه چان قرار دارد. از خصوصیات در خور توجه این مكان تعلق آن به دوران پارینه سنگی می باشد. غار كارائینی از جمله قدیمی ترین مكانهای سكونت انسانها در كشور تركیه می باشد. این مكان دارای یك ورودی مجزا است كه با نور خورشید روشن می شود كه در ادامه به 3 تالار بهم پیوسته منتهی می گردد. در داخل موزه كوچك كه در كنار درب ورودی این غار قرار دارد برخی از آثار باستانی كه قدمت آنها به 160.000 سال قبل از میلاد مسیح می رسد وجود دارد. ویرانه های شهر ترسوس با قرار گرفتن در بلندای یك فلات   1050   متری در ناحیه غربی كوهستان گوللوك از جمله نقاط دیدنی دیگر  این منطقه است. كوهستان گوللوك داخل پارك ملی م- ت گلوك واقع در شمال غربی شهر آنتالیا قرار گرفته است. ابنیه تاریخی این شهر در حصار چشم اندازی بدیع و زیبا قرار گرفته است. در بخش ورودی این پارك موزه طبیعی حیات وحش نیز قرار دارد.

 

گردش روزانه

چه چیزی جذاب تر از مناطق رویائی وكوهستانی زیبا، با تنوع گیاهی بسیار زیبا و جلوه با شكوه دریا در این منطقه كه اگر خرابه های تاریخی وباستانی باقیمانده از گذشته را نیز به این مناظر اضافه كنیم ارزش انجام یك گردش روزانه در این منطقه را دو چندان خواهد كرد. در حومه شهر آنتالیا مناطقی وجود دارد كه امكان گردش روزانه و مفرح را برای گردشگران فراهم می آورد. از آن جمله گردشگران می توانند از آبشارهای دودن كه در 14 كیلومتری شرقی شهر آنتالیا قرار دارد دیدن نمایند.

در این منطقه این امكان برای آنها وجود دارد تا در پشت آبشار قدم بزنند .آبشارهای دودن در مسیر ساحلی لارا مستقیماً بدریا سرازیر می شود. از نمونه های دیگر دیدنی این مناطق می توان از آبشار كورشون لو و دریاچه نیلوفر كه هر دو در 18 كیلومتری آنتالیا قرار دارد با آن مناظر زیبا و باشكوهش نام برد.

ساحل ماسه ای لارا در حدود 12 كیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد. سواحل كنیا التی هم در نزدیكی آنتالیا و در غرب آن قرار دارد. از آن منطقه مناظر زیبای كوههای مقابل قابل رویت می باشد. كمی دورتر پارك ملی (Beydoalari - بی دعا لاری) و ساحل توپ جام قرار دارد كه از جمله مناظر دیدنی دیگر این منطقه محسوب می شوند.

در این منطقه جزیره طبیعی و زیبای مسیحیان را نیز نباید فراموش كرد. در منتهی الیه شمالی پارك امكانات لازم جهت برپائی چادر و استفاده از مناظر مهیا می باشد. در صورتیكه قصد دارید تا منطقه وسیعی از مناظر را در زیر پاهای خود تماشا كنید مجموعه امكانات تفریحی و رستوران های موجود در بالای تپه تون اكتپه گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

البته از مشاهده دره 115 متری گوور كه بسیار هم زیبا میباشد نیز نباید غافل شد. ویرانه های شهر ترسوس با قرار گرفتن در بلندای یك فلات 1050 متری در ناحیه غربی كوهستان گوللوك از جمله نقاط دیدنی دیگر این منطقه است. كوهستان گوللوك داخل پارك ملی م- ت گلوك واقع در شمال غربی شهر آنتالیا قرار گرفته است. ابنیه تاریخی این شهر در حصار چشم اندازی بدیع و زیبا قرار گرفته است. در بخش ورودی این پارك موزه طبیعی حیات وحش نیز قرار دارد. 

 

مدرسه کاراتای

مدرسه علوم دینی  كه در منطقه داخل قلعه  كاله ایچی  قرار دارد.  این مدرسه از همان ابتداء در زمینه حكاكی بر روی سنگ در زمره بهترین مدارس در دوران سلجوقیان به شمار می آمده است .
از دیگر مناطق دیدنی شهر می توان به 2 مسجد كه در زمان عثمانیان سا خته شده نیز  اشاره كرد. یكی از آنها مسجد مراد پاشا است كه در قرن 16 ساخته شد و دیگری مسجد       Tekeli  -  تكلی محمد پاشا كه در قرن 18 بنا شده است میباشد.  این مساجد از لحاظ كاشیكاری در نوع خود یك شاهكار هنری محسوب می گردند.
در كنار بندرگاه شهر مسجد باشكوه دیگری بنام اسكله قرار دارد كه مربوط به اواخر قرن 19 است. این مسجد از سنگهای بریده شده با چهارستون تشكیل شده كه در بالای چشمه ای طبیعی بنا شده است.

 

پارک ملی

در 92 كیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. این پارك شامل دره ای  با انواع گونه های جانوری و گیاهی زیبا است. در كنار این پارك تنگه ای 14 كیلومتری وجود دارد كه به موازات رودخانه كوپرو امتداد می یابد. عمق این تنگه در بعضی از مناطق به 400 متر هم می رسد. رستورانهای موجود در كنار این تنگه با پخت و سرو غذاهای دریایی جلوه دیگری را به این منطقه بخشیده است. پل  -  Oluk  الوك  كه ساخت آن به دوران رومیان برگشته و بر روی تنگه قرار دارد.
به همراه پل(بوروم) كه بر روی رود( Kocadere - كجا دره) بنا شده از شاهكارهای معماری عهد باستان به شمار می آیند.از پارك ملی این امكان را خواهید داشت تا به 2 منطقه دیگر نیز بروید. یكی از این مناطق شهر باستانی سلگه و كوههای  dedeg?l – ددگل) است كه قله  dedeg?l -  ددگل  را با 2992 متر ارتفاع بعنوان بلندترین قله این كوهستان در خود جای داده است.و دیگر شهر مهم و باستانی( Pisidia  - پیسیدیا)  (Alt?nkaya  -  آلتین كایا) می باشد كه در منطقه شمال غربی تنگه كوپرولو  در پارك ملی قرار دارد. دسترسی به این مكان از طریق جاده ای پیچ در پیچ ممكن می باشد.
دیوارهای شهر با برج های چسبیده به آن ، آب انبارها ، معبد زئوس ، بازار ، استادیوم ، تآترهای كاشی كاری شده با كاشی های برجسته و گورستان از جمله بقایایی دیدنی موجود در این منطقه می باشد. این شهر تجاری در ارتفاع 950 متری جای گرفته است.مورخان همواره اعتقاد داشته اند كه در گذشته سلگه مستقیماً با آنتالیا معاملات تجاری داشته و همین معاملات تجاری موجبات رشد اقتصادی این شهر را فراهم آورده است. شهر سلگه بوسیله (Lydian - لیدینها) اداره می شده است.

 

منطقه Perge

این منطقه در 18 كیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. این شهر در زمان های گذشته یعنی زمان پا مفیلیائیها از جمله شهرهای مهم و باستانی به شمار می آمده است . در سال 1500 میلادی این شهر محل اقامت Hitit)  - هیتیت ها) بوده است. سنت پل در خلال سفرهای مذهبی خود از این شهر بازدید نموده است.صحنه تآتر این شهر دارای برجسته كاری های بسیار بوده كه به زیبا ترین شكل ممكن طراحی و تعبیه گردیده است.  نمونه های دیگری از این برجسته كاری ها را می توان در استادیوم كه در حومه شهر قرار دارد مشاهده نمود.در این بین باستان شناسان آماتور از تماشای دروازه زیبای شهر كه در كنار 2 برج بلند قرار گرفته است لذت خواهد برد.  جاده درختكاری شده با سنگفرشهای زیبا ، و یا بازار بزرگ ، حمام های عمومی و فروشگاه موجود در این منطقه نیز از  دیدنیهای دیگر  این منطقه به شمار می آیند.

 

منطقه Side

در مجموع یكی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری تركیه  به شمار می آید. این منطقه بندری  در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیز  محسوب گردیده ، و در معنای لغوی به معنای درخت انار می باشد.امروزه این منطقه بدلیل ویرانه های باستانی ، ساحل ماسه ای ، مغازه های بی شمار و امكاناتی كه جهت  رفاه گردشگران ارائه می دهد به  یك مركز توریستی مهم تبدیل شده است.  تعداد بی شمار مغازه ، كافه  و رستوران ، كه همگی دارای  چشم انداز زیبا   از دریا  می باشد  زیبائی این منطقه را دو چندان نموده است.مغازه هایی كه در اطراف خیابانهای پارك قرار گرفته اند با فروش جواهرات زیبا و وسایل چرمی متنوع خدمات خوبی را به مشتریان ارائه می نمایند.تالار تآتر تزئین شده با ستو نهای  زیبا ، در این منطقه از جمله زیباترین و بزرگترین تالارها بشمار می آید.بازار معبد آپولو و گورستان كه در نزدیكی دریا قرار دارد از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.

 

منطقه Kemer

این منطقه در فاصله 42 كیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد. در طول این مسیر 42 كیلومتری چشم اندازهای بسیار زیبا  وجود دارد. در شهر كمر اقامتگاهی احاطه شده با مناظر بدیع و زیبا طراحی گردیده كه محیطی  ایده آل را  برای گذراندن تعطیلات  گردشگران بوجودآورده است.تفرجگاه مجهزو ساحلی كمر به افراد علاقمند به ورزش های آبی از جمله قایقرانی و دریانوردی این امكان را میدهد تا به خلیج ها و سواحل بكر موجود در  منطقه جنوبی شهر رفته و از مناظر دیدنی آن لذت ببرند.اجناس ارائه شده در مراكز خرید این شهر جهت تهیه هدیه و سوغاتی بسیار مناسب می با شد. در قسمت شمالی این تفرجگاه پله كانهائی تعبیه گردیده است كه شما را مستقیماً به ساحل متصل می كند. ساحل منطقه كمر ساحلی  با پرچم آبی است. (واژه پرچم آبی از سوی اتحادیه اروپا اعطا گردیده  و درمعنای مناطقی كه دارای سواحل پاك و تمیز هستند استفاده میگردد.)

 

پارک یوروک

اهالی این منطقه بطور سنتی زندگی كرده و اكثریت آنها در حرفه های سنتی نیز   اشتغال دارند.
خلیج پیوسته ، منطقه ای است با مناظر بدیع و دلپذیر.  این منطقه همه امكانات لازم برای ورزش و سرگرمی های روزانه را دارا می باشد. در ماه آوریل هر سال فستیوالها و كارنا و الهای كمر به زیبائی  هر چه تمامتر برگزار می گردد. هم چنین مسابقات قایق رانی بین كمر و گیرنه (یكی از شهرهای قبرس شمالی در جمهوری تركیه) كه همه ساله  در فصل بهار برگزار می گردد نیز از دیگر جاذبه های  اطراف این منطقه به شمار می آید. در اطراف كمر نیز مناطق توریستی دیدنی بسیاری وجود دارد.
از جمله این مناطق در شمال  می توان  K?z?ltepe  - كزیل تپه  ،  گوی نوك  كه دارای استاندارد ساحل پاك و تمیز است (پرچم آبی) ، Beldibi  -  بلدیبی  با پرچم آبی و  در جنوب كمر هم  به مناطقی چون (چام یولوا) و   Tekirova -   تكیرووا  باز هم با پرچم آبی  اشاره كرد. این مناطق همگی زمینه های متنوعی را برای تفریح گردشگران فراهم میآورند.در این منطقه در ارتفاع 2575 متری از سطح دریا دهكده توریستی محصور شده توسط جنگلهای سبز و خرم برای استفاده گردشگران مهیا شده است. نام این منطقه   Mt.Tahtal?-   م- تاحتالی   یا  Olympos می باشد.  رفتن به این منطقه خالی از لطف نخواهد بود. 

 

حمام رومی ها

در این حمام كه امروزه از آن  به عنوان موزه استفاده می شود مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی گرد هم آورده شده است. در شرق منطقه  سیده-دش Side و در میان جنگل های درختان كاج اقامتگاه  Sorgun - سورگون  كه شامل   تیتریین گل -   Titiyoneol به معنای گل لرزان با (پرچم آبی و دارای ساحل آرام) و(كیزیل آگاچ) بوده قرار گرفته است  كه به دلیل دارا بودن سواحل ماسه ای و دریای آرام و آبی خود بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.این مناطق دارای فضای آرامش بخشی است.  علاوه برآن كلیه امكانات تفریحی و آسایشی نیز در این منطقه وجود دارد.

 

شهر باستانی الیمپس

این شهر در قسمت جنوبی منطقه  Mt.Tahtal?  قرار دارد.  این شهر مملو از بوته های گل خرزهره و برگ مو می باشد.  احتمالاً دروازه معبدی كه در این شهر وجود دارد در طول دوران ماركوس آریلیوس (180-161میلادی) بنا شده است.  قسمتی از پل تآتر رومی موجود در این منطقه از بقایای دوران باستان محسوب میشود.  قدمت دیوارهای بیرونی و قلعه هایی كه در اطراف خلیج قرار دارد به قرون وسطی بر می گردد.Yanarta?  - یانارتاش  این منطقه در شمال شهر Olympos و در ارتفاع 300 متری از ساحل چیرالی  قرار گرفته است. اساطیر یونانی از این منطقه به عنوان منطقه ای كه در آن قهرمان افسانه ای یونان بلروفون در آن سوار بر اسب بالدار خود پگاسوس جانوری با سری شیر مانند بدنی ببر مانند و دمی مار مانند كه از دهانش شعله آتش بیرون می فرستاده را از پای درمیآورد یاد می كنند. رومیان این منطقه را بدلیل بخاری كه از زیرزمین متصاعد می گردد و سبب بوجود آمدن   منظره خاص در شب میگردد به عنوان منطقه مذهبی به شمار می آورده اند.

 

منطقه Belek

این منطقه به عنوان مركزی لوكس و مدرن و محل مناسبی برای استفاده از دریا و گرفتن حمام آفتاب به شمار می آید. شهر بلك در فاصله 40 كیلومتری آنتالیا قرار دارد این شهر  كلوپ ملی گلف را  نیز در خود  جای داده است.  در این مكان كه با نام بهشت گلف بازان نیز معروف می باشد علاوه بر امكانات گلف 18 حفره ای و 9 حفره ای شرائط مناسبی برای انجام ورزشهای آبی نیز وجود دارد. در این مكان گردشگران این شانس را خواهند داشت تا از نزدیك طعم غذاهای متنوع تركی را  هم بچشند.  شب هنگام هم از فضاهای باز كه برای تفریحات تدارك دیده شده می توانند لذت ببرند.
منظره زیبای پل بجامانده از دوران سلجوقی كه برروی رودخانه  (كپرو) بنا نهاده شده است و در امتداد جاده آسپندوس قرار گرفته از جمله مكانهای دیدنی دیگر این منطقه می باشد. این جاده در ادامه از مركز جواهرات به سمت تآتر آسپندوس امتداد می یابد.از تآتر آسپندوس بعنوان یكی از بقاهای مشهور دوران باستان یاد می شود و در نگهداری آن نیز سعی بسیاری میگردد. از این تآتر كه گنجایش معادل 1500 صندلی را  نیز دارد  هنوز استفاده می شود. سالن های تآتر دكورهای صحنه ، اكوستیك های موجود همه و همه نشان از تبحر  معمار در  ساخت این بنا را دارد.
چنانچه از چگونگی تبدیل یك قطعه طلا به یك اثر هنری و یا نحوه تراش سنگ های گرانبها اطلاعاتی كاملی میخواهد حتماً از مركز جواهرات آسپندوس دیدن فرمائید. در مركز جواهرات آسپندوس می توانید از نزدیك جواهرات را مشاهده نمائید.در قسمت شمال شرقی آنتالیا و در محل دوراهی  Tasagil -  تاشاگیل  ، Be?konak   - باش كناك  جاده زیبای دیگری كه در نهایت به پارك ملی و تنگه 14 كیلومتری  K?pr?l? -كوپرولو  ختم می شود جلب نظر می كند. هم چنین  بهنگام عبور از این منطقه پروپیچ و خم كوهستانی شما  نظاره گر مناظر زیبا و بسیار رویایی نیز خواهید بود.

 

كاخ كالكوی

این منطقه چشم انداز زیبایی را از خلیج ، جزایر و قایق های بادبانی كه در روی آبهای شفاف به آرامی شناور می باشند را در معرض دید بینندگان  قرار می دهد. (كاش – Ka?) در غرب منطقه ككوا قرار گرفته است .  این منطقه از 3 طرف توسط كوههای اطراف احاطه گردیده است. در این منطقه این امكان را خواهید داشت تا با تاكسی های آبی متعلق به ماهیگیران محلی  به خلیج و یا ساحل های زیبای اطراف سفر كنید. شنا كردن و شیرجه زدن در آبهای منطقه كاش برای شما  بسیار لذت بخش خواهد بود.  كاش در قرن چهارم قبل از میلاد و بعنوان منطقه ای بر علیه (AntiPhellos   - آنتی فلوس)  بنا نهاده شده است . علیرغم اینكه امروزه بجز مقبره ها ،تابوتهای سنگی و یك تآتر آثار دیگری در این شهرنمی توان یافت ، اما شهر هنوز زیبائی خود را حفظ كرده است.  در كاش قدم زدن در خیابان و تماشای مغازه هایی كه اكثراً عرضه كننده صنایع دستی و وسایل چرمی ، لوازم مسی و نقره ای ، لباسهای كتان و فرش های دست بافت می باشند بسیار مفرح است.
بعد از قدم زدن و احیاناً خریدن كردن در طول مسیر خود كه مملو از گلهای زیبا و خاص منطقه دریای مدیترانه میباشد امكان این را خواهید داشت تا در یك محل مناسب در زیر سایه یك نخل به استراحت بپردازید. كوههائی كه شهر را احاطه كرده اند ، موجبات ظهور  مناطق دیدنی ، كافه ها ، رستوران ها ، مراكز تفریحی بسیاری را برای گردشگران  فراهم آورده است.  در این بین افرادی كه  از انرژی بیشتری برخوردار هستند این شانس را خواهند داشت تا به بلندترین قله منطقه یعنی قله  (م-ت-كیزلارسیوریسی) با 3086 متر ارتفاع  صعود نمایند. بعد از (كیزلارسیوریسی) دومین قله مرتفع این منطقه با داشتن 3030 متر  قله (   Akd?g  -  آك داغ) می باشد.این قله در امتداد جاده زیبای كالكان،  (  Kaputa?  -  كاپوتاش) كه دارای ساحلی منحصر به فرد است قرارگرفته است.در انتهای این ساحل زیبا غار فیروزه قرار گرفته است . در نیمه غربی این منطقه شهری كوچك بنام كالكان قرار دارد  كه از روی تپه های آن می توان مناظر زیبای خلیج كوچك را نیز مشاهده كرد. این شهر با خانه های سفید و سنتی  و با آن پنجره ها و بالكن های مملو از گلهای زیبا كه همانند آبشاری به خیابانها سرازیر گردیده اند به مكانی آرام و دلپذیر برای گذراندن تعطیلات تبدیل شده است.
خیابانهای باریك و پیچ در  پیچ این شهر كه مملو از مغازه های گوناگون می باشد به لنگرگاهی بسیار زیبا منتهی میگردد.  سپیده دم و هنگام صبح گردشگران می توانند با قایق هایی كه از این لنگرگاهها به سمت ساحل های كناری در حركت هستند  به خلیج ها ی اطراف رفته و ساعاتی را در آنجا بگذرانند.معمولاً در هنگام غروب آفتاب اهالی كالكان از بالكن های خانه های خود در حین خوردن غذا ، و نوشیدنی های مورد علاقه خود به تماشای آمد و رفت گردشگران و قایق های آن منطقه می پردازند.

 

مركز اقامتی توریستی آلانیا

آلانیا در انتهای یك دماغه سنگی در دریای مدیترانه و در میان دو ساحل ماسه ای طولانی قرار گرفته است. این دژ كه در سال 1231 از طرف سلجوقیان مرمت گردید دارای 150 برج می باشد. كه توسط دیوارهای دو جداره احاطه گردیده است. در قسمت بیرونی این دیوارها بقایایی از قبیل ویرانه های چند مسجد ، یك كاروانسرا ، بازاری سرپوشیده  و  در قسمت داخلی این دژ كلیسایی متعلق به دوران رومیان و ویرانه هایی از یك آب انبار وجود دارد. گرچه تاریخچه شهر آلانیا با دوره رومیان تلاقی می كند ، اما در سال 1220 یعنی زمانی كه علاء الدین كیقباد این مكان را به عنوان پایگاه نیروی دریایی و اقامتگاه زمستانی خود برگزید  به تصرف سلجوقیان درآمد. ساختمانهای به جامانده از آن زمان حكایت از جایگاه مهم این شهر در زمان سلجوقیان دارد.  علاوه بر دژ دیدنی كه در این مكان وجود دارد كارگاههای منحصر بفرد كشتی سازی و برج قرمز 8 ضلعی K?z?lkule   -  كیزیل كوله  از جمله مكانهای زیبای دیگر این منطقه می باشد.آلانیا علاوه بر اینكه محلی مناسب  برای گذراندن تعطیلات به شمار می آید : مركزی است با هتل ها و متل های  مدرن، رستورانها و كافه های متعدد كه در رستورانهای آن غذاهای دریایی نیز  سرو می شود.  منطقه آلانیا دارای 3 ساحل با استاندارد پرچم آبی می باشد. از سمت پارك زیبای شهر جاده ای در راستای ساحل وجود دارد كه به سوی بندرگاه امتداد می یابد. در طول مسیر مغازه های متعدد وجود دارد. در این مغازه ها محصولاتی نظیر صنایع دستی ، وسایل چرمی ، پوشاك ، جواهرات ، كیف های دستی وكدوهای زیبای رنگ آمیزی شده كه سمبل منطقه نیز محسوب می شود به جهانگردان و گردشگران ارائه می گردد. همه ساله در ماه آگوست یعنی زمانی كه شهر آلانیا میزبان جشنواره بین المللی و رنگارنگ فوركلور میباشد  فضای این شهر مملو از نشاط و انرژی می شود.

 

غار داملاتاش

ااین غار مكان مناسبی است برای گردشگران كه در آن علاوه بر دیدن مناظر خارق العاده طبیعی امكان دیدن  سنگهائی تغییر شكل  یافته نیز وجود دارد. در این غار دیوارهای سنگی كه  به طرز خارق العاده ای در طول زمان تغییر شكل داده تصاویر بسیار زیبایی را خلق كرده اند.در همین محدوده موزه باستان شناسی و قوم نگاری نیز وجود دارد كه بازدید از آنها نیز خالی از لطف نمی باشد. (این موزه همه روزه بجز روزهای دوشنبه جهت بازدید گردشگران باز می باشد). از مكانهای دیدنی دیگر این منطقه 3 غار دریائی بنام های  Fosforlu Ma?ra  -  فسفرلوماعارا  به معنای غار فسفری با تركیبات سنگی درخشان و شب تابی كه در خود جای داده است.( K?zlar Ma?ras?  - كیزلارماعاراسی) غار دخترها كه در گذشته محل نگهداری اسرای زن توسط دزدان دریائی به شمار می آمده است و  عاشیك لا ر ماعاراسی می باشد كه دسترسی به این 3 غار با قایق امكان پذیر خواهد بود.

 

مرسین

این منطقه توسط باغهای زراعی و سرسبز احاطه گردیده است. مرسین  مركز استان ایچل بوده و در اواسط جاده مراسلاتی ساحل شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است.  خیابانهای پوشیده شده از نخلها ، پارك بسیار بزرگ ، هتل های مدرن و سواحل متعدد و مناطق تاریخی موجود در آن جلوه خاصی را به این منطقه بخشیده است.شهر مرسین  به عنوان شهری كه مراحل پیشرفت را به سرعت طی نموده به شمار آمده  و  در عین حال  بعنوان بزرگترین بندر آزاد در بخش  مدیترانه ای كشور تركیه نیز محسوب میگردد. از این شهر سرویس های منظمی به شكل رفت و برگشت به منطقه gazimagosa - گازی ماگوسا  در قبرس شمالی واقع در  جمهوری تركیه صورت می پذیرد. در منطقه مرسین گردشگران علاقمند به غذاهای دریایی این فرصت را خواهند داشت ، تا در رستورانهای این شهر طعم غذاهای طخ شده از صید روزانه را  امتحان كنند. از دیگر انواع خواركهای خاص این منطقه می توان به غذاهای محلی  Gezerye  - جذریه  ، شیرینی پخت شده با هویج و مغز گردو  نان فلفلی –   Biberli Ekmak    و پیتزاهای كوچك بدون گوشت با سس تند آن  اشاره كرد.
علیرغم اینكه شهر مرسین شهری است با بافت مدرن اما این شهر در واقع بخشی از شهر باستانی Zephyium -زفریوم) را شامل شده  است. در گذشته این شهر از طرف  Hitit  -  هیتیت ها  با نام( Kizuwanta  - كیزووانتا) نام گذاری شده است.  در 3 كیلومتری غربی شهر مرسین در منطقه  yumuktepe  - یوموك تپه) در حفاری های انجام شده 3 منزل مسكونی متعلق به عصر نوسنگی كه  در 6000 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده بود  یافت شد.  در عین حال در نامه نوشته شده از طرف پودوهپا ملكه( hithit - هیت هیت) به پادشاه( garite U- اوگاریته) واقع در كشور سوریه چنین برمی آید كه  Hyria  - هیریائی ها   كه در آن زمان در قسمت فوقانی رودخانه گوك سو  واقع در منطقه ایچل -می زیسته اند. با لوگاریت ها تجارت زیادی را برقرار می كرده اند.  تاكنون بقایای مختلفی از تمدن های مختلف در منطقه ایچل كشف شده است. اما قسمت عمده این بقایا متعلق به دوران روم باستان . روم شرقی و زمان تشكیل كشور  تركیه است.

 

منطقه K?zkalesi

این منطقه در 50 كیلومتری جنوب غربی مرسین در بخش باستانی شهر Korykos قرار دارد.  سواحل هموار ، هتل ها و جایگاه های مناسب برای ایجاد كمپنیگ و همینطور قصر (كوری كسKorykos (كه در قرن چهارم ساخته شده از دیگر ویژگیهای این منطقه به شمار می آید.  K?zkalesi  - كیزكالسی  در جزیره كوچك و در فاصله 200 متری ساحل قرار دارد.  قلعه دختران در قسمت فوقانی كیزكالسی و  روستای كوچك ماهیگری به نام نازلی كوی وجود دارد كه در واقع بر روی خلیج نیز واقع شده است. در آنجا تصویری از موازئیك متعلق به دوران رومیان كه در روی آن تصویری از  3 زن زیبا نقش بسته است وجود دارد.
كمی جلوتر در فاصله 125 متری دره، غاری طبیعی بنام   Cennet  -  جنت  به معنای بهشت    و پرتگاهی عظیم بنام( Cehannem   - جهنم) به معنای دوزخ قرار دارد. در درون دره بهشت معبدی قرار دارد كه در قرن 5 تبدیل به كلیسای كوچكی شده است . پرتگاه جهنم دارای 50 الی75 متر عرض و80 الی 120 متر طول میباشد.در همین حوالی غار عمیق  Narl?kuyu  -  نارلی كویو  وجود دارد كه در نوع خود منبعی غنی از استالاگمیت و استالاكتیت و كربنات كلسیم به شمار می آید. گزارشات حاكی از آن است كه هوای مرطوب این غار برای افرادی كه از بیماری تنفسی رنج می برند بسیار مفید است.  رومیان در زمان های گذشته بر روی پله های كه به بخش تحتانی غار منتهی میشده كنده كاریهای زیبائی را انجام داده اند.
مقبره پادشاه شجاع Mezgit Kalesi   -  مزگیت كالسی  در 12 كیلومتری شمال ساحل  Susano?lu – سوسان اوغلو  و   5/2 كیلومتری شرق روستای(? Pasl  -  پاسلی)قرار دارد.  نمای سر در این مقبره تشكیل شده از ستونهای (كرینتین  -   Corinthian)  (سبك ویژه معماری تویان قدیم) كه دارای سرستونهای بشكل ناقوس بوده و 8 متر ارتفاع داشته كه در آن تا فاصله 1 متری  حكاكی های برجسته Pirapos شده است.  این بنا یكی از بزرگترین مقبره ها بشمار می آید ، و تاریخ ساخت آن به دوران رومیان برمیگردد.

 

جزیره Silifke

جزیره ای است كوچك در 9 كیلومتری شهر  مرسین-  Mersin   كه در پائین یك تپه قرار گرفته است. این  قطعه زمین كوچك كه با دژهای گوناگون محصور شده است. قبلاً گورستان باستانی (Cilician  -  Seleucia) بوده است.
در شهر بر روی رودخانه (جالی جاد نوس -   Calycadnos   ) پلی متعلق به سال 77 یا 78 میلادی وجود دارد ،  كه امروزه آن را پل  گوك سو  می نامند. ویرانه های باقیمانده از معبد رومیان و تالار تآتر این شهر كه متعلق به سال 200 میلادی می باشند ، از دیگر جاذبه های  دیدنی این منطقه به شمار می آیند. موزه قوم نگاری و موزه باستان شناسی كه در مسیر( Ta?ucu -  تاشوجو) قرار دارد از جمله مكانهای است كه در آن آثار باستانی سراسر منطقه به نمایش در می آید. -  توكل سلطان  یكی دیگر مناطق دیدنی این شهر است.در این منطقه در دلتای  گوك سو  بیش از 300  نوع پرنده در محیطی حفاظت  شده نگهداری می شود.   در منطقه  Damircili  -  دمیرجیلی( Imbriogon   باستانی) در سمت شمالی( Silifke  -  سیلیفكه) در مسیر راه اوزون جابورج  مقبره های كه همگی متعلق به اوایل دوران رومیان است. به نحو خوبی نگهداری شده و در معرض دید گردشگران قرار می گیرد.
با طی كردن راهی كوهستانی به بخش روم باستانی Diocaesarea از منطقه اوزونجا بورچ   كه تا فاصله 1200 متری از سنگ قبرهای بزرگ پوشیده شده است می رسید. از آثار دیدنی این منطقه می توان به بقایای معبد  Zeus olbius  كه یادگاری است از دوران یونان باستان ، معبد( Tyche  -   تیچه) یا خدای شانس ، تالار تآتری كه بین سالهای 161 تا 180 میلادی ساخته شده ، كلیسای رومی و یك برج اشاره نمود.
40 كیلومتر دورتر از این منطقه دریاچه شرقی  ویرانه های  Olba  - البا  (Ura) قرار دارد. بازدید از قناتهای رومی ، تالار تآتر و چشمه این منطقه نیز  خالی از لطف نخواهد بود.

 

شهر Ta?ucu

شهر و در عین حال بندرگاهی است با سواحل ماسه ای  و مركز اقامتی ، رفاهی مناسب برای جهانگردان ، از این شهر توسط اتوبوسهای دریائی و همینطور قایق ها می توان به شهر گیرنه واقع در قبرس شمالی از جمهوری تركیه سفر نمود.) Ovac?k -  اواجیك)  در فاصله 44 كیلومتری غربی شهر) Ta?ucu  - تاش اوجو) قرار دارد. این منطقه ، منطقه ای است آرام با اسكله ماهی گیری و ساحلی زیبا كه بدلیل همین خصوصیات بسیار مشهور  نیز گردیده است.Peninsula  -  پنینسولا  یا Cavaliere  -  جاوالییره  در منطقه Ovac?k واقع شده و منطقه ای است مناسب برای شنا و شیرجه ، علاوه از آن یكی از جذاب ترین مكانهای توریستی تركیه نیز  به شمار می آید. علاقه مندان به ورزش شنا در خلیج و جزیره كوسرلیك  بای نیز نباید غافل شوند.در فاصله 18 كیلومتری جنوب شرقی منطقه ای وجود دارد كه ویرانه های دوران رومیان و موازئیك های زیبای تاریخی  را در خود جای داده است.از منطقه  Ayd?nc?k  -  آیدینجیك  به سمت غرب Ovac?k آبهای نیلگون مملو از قایق های بادبانی بخوبی قابل رویت می باشد. لازم است قبل از سوار شدن به این قایق های  بادبانی از امنیت آن اطمینان حاصل نمائید.جاده ساحلی منتهی به كوهستان پر از  كاج با شیبی تند كه به دریا ختم می شود مناظر بدیع و زیبایی را از صخره ها ، خلیج های كوچك و آبهای فیروزه فام مشرف به دریای مدیترانه بوجود آورده ، كه مشاهده آن خالی از لطف نخواهد باشد.Bozyaz?   - بزیازی   در فاصله 36 كیلومتری غرب  Aydincik -  آیدین جیك  قرار دارد. این منطقه بعنوان یك مركز تفریحی از قسمت های پاكیزه و وسیع برای چادر زدن برخوردار است. نمای زیبای ساحل را می توان از كاخ Anamur  -  آنامور  كه از ان  نگهداری خوبی میشود و در میان 2 ساحل ماسه ای ، نیز قرار گرفته  تماشا كرد. كاخ Anamur در قرن وسطی توسط Crusaders   ساخته شده و بعدها توسط عثمانیها بعنوان قلعه نظامی مورد استفاده قرار گرفته است.
شهر آنامور Anamur در فاصله 13 كیلومتری Bozyaz? در ناحیه غربی  میان كوههای احاطه شده با درختان موز  و در ساحلی زیبا و ویرانه های از Anamorium باستانی با قلعه  و دژ محكم ، تالار تآتر و حمام و گورستان قدیمی قابل روئیت می باشد.با قرار گرفتن در بالكن های ساختمانهای موجود در این شهر شانس تماشای مناظر زیبا وبكر را برای خود خلق خواهید كرد.

 

منطقه Alanda

چهارمین شهر بزرگ تركیه بوده و درقلب دشت قرار گرفته است. آلاندا مركز مهمی  در  صنعت كشاورزی و نساجی به شمار می آید.  در این منطقه پل سنگی 310 متری  تاش كوپروسو  كه توسط هادریان ساخته شد و بعدها بوسیله جاستینیان تعمیر گردید نیز  بر روی رودخانه سیمان ازر اندام می كند.  این پل در واقع شهر را به دو بخش تقسیم كرده است. و در طول زمان تنها  14 طاق از 21 طاق این پل باقی مانده است.    مسجد  Ulu -اولو  ساخته شده در سال 1206 ، مسجد  Eski -  اسكی  ، مسجد  Hasan A?a - حسن آقا  ، برج ساعت ساخته شده در قرن 19 و بازار قدیمی سرپوشیده از دیگر مكانهای زیبای  این منطقه به شمار می آیند. این شهر هم چنین دارای 3 موزه است : 1- موزه باستانشناسی كه در آن اكتشافات محلی و بقایای Hitit و رومیان در آن نمایش داده می شود.   موزه قوم نگاری  و  موزه فرهنگ آتاتورك.
بعد از  یك روز گردش در شهر  Alanda  -آلاندا  خوردن كباب  آدانا كه تندی خاصی داشته و از گوشت تازه طبخ میشود خالی از لطف نخواهد بود. از نوشیدنیهای محلی این منطقه نیز می توان به آب شلغم كه از شلغم سیاه گرفته میشود و همینطور) Shire  -   شیره) كه نوعی آب انگور است اشاره نمود.

 

سیحان دم

سدسیحان و دریاچه واقع در شمال شهر ، پیاده روهای زیبا ، باغهای چای و مجموعه رستورانهای زیبا همگی  مكانهای مناسبی برای فرار از گرمای  روزانه به شمار می آیند.  هنگام غروب آفتاب از یك طرف  منظره زیبای رودخانه  كه با چراغهای درخشان مزین گردیده در معرض دید شما قرار گرفته و از طرفی دیگر  نسیم آرامی كه در حال وزیدن است موجب تشكیل موجهای كوچك بر سطح  آبهای این رودخانه می گردد.از جمله  سواحل نزدیك  به این منطقه كه  در  عین حال دارای تسهیلات رفاهی مناسب نیز هست می توان به منطقه yumurtal?k - یومورتالیك  اشاره كرد.  در این منطقه كاخی باستانی در بندرگاه قرار گرفته  كه به اسكله ماهیگیران  مشرف می باشد. منطقه(  Karata?    - كاراتاش )نیز  از زیبائی های خاصی برخوردار است كه تماشای آنها برای هر  بینندهای  لذت آور است.  پارك  چاملیك  هم از جمله مناطق زیبای ذیگر این منطقه  است كه  در عین حال محلی مناسب برای ماهیگیری  نیز  به شمار می آید.
كمی جلوتر از جاده آدانا در حوالی شهر اسكندرون و در نزدیكی Yakap?nar   -  یاكاپینار  شهری با نام میسیس  (Misis) قرار گرفته است.  از ویژگیهای این شهر قرار گرفتن آن در سر راه  جاده ابریشم است.  در میسیس و اطراف آن در  نگاه اول ویرانه های دوران رومیان از جمله سنگفرش موزائیكی  كه متعلق به قرن چهارم میلادی است به چشم می خورد.  در این سنگفرش كشتی نوح و حیوانات داخل آن نیز  به تصویر كشیده شده است.  كمی آنطرف تر و در امتداد جاده ،  ویرانه های تاریخی   Y?lankale   -  ییلان كاله و  كاخ   شاهمران  -  Sahmeran   برفراز كوهی سنگی به شكلی كه كاملاً بر روی رودخانه Ceyhan (جیحان) قرار گرفته است ارز اندام میكند.در قسمت جنوبی ییلان كاله و در منطقه Sirkeli  -سیركلی به جنبه كاری های انجام شده توسط هئیت هیت ها نماینگر آن است كه  Muvatalish   - موواتالیش  در طول مسیر حركتی خود به كشور مصر در منطقه( Sirkeli -سیركلی) سری زده و در آنجا توقفی نیز داشته است.روستای  دیلك كایا  - (Dilekkaya  ( Anavarza  باستانی  كه در شمال رودخانه جیحان قرار دارد.  از مكانهای دیدنی  این روستا می توان به یك شهر رومی و كاخی زیبا اشاره كرد.  در موزه كوچك موجود  در این شهر  2 نمونه از هنر موزائیك كاری كه در آن زمان در  حمامهای رومی استفاده می شده وجود دارد.از ابتدای خلیج اسكندرون به سمت انتها 2 بخش باستانی دیگر نیز وجود دارد.  شهر( Castabala  -  جاستابالا) شهری است كه  دسترسی به آن از طریق جاده( Karatepe   -   كاراتپه ) ممكن می باشد.  از جمله آثار دیدنی این منطقه می توان به خیابانهای ستون دار حمام و قلعه ای قرار گرفته در روی ستونها اشاره نمود.

 

دشت ایسوس

در این دشت كه در گذشته یعنی در سال 333 قبل از میلاد الكسا ندركبیر ، داریوش سوم و ارتش ایران  را طی جنگی مغلوب كرد  امروزه به محلی مملو  از  محصولات مركبات تبدیل شده است.  این مركبات امروزه  نیاز كشور تركیه را  به میوه هائی از قبیل پرتقال ، نارنگی و لیمو كاملاً برطرف نموده است.كمی دورتر از ساحل در  خلیج  Iskenderun  -  اسكندرون  مجموعه Sokullu Mehmet  - سوكوللو محمد پاشا  قرار دارد.در این منطقه مكانهائی از قبیل مسجد ، بازار ، كاروانسرا و مدرسه ای متعلق به قرن شانزدهم به چشم می خورد. از جمله مكانهای تاریخی دیگر این منطقه می توان به  Cin kulesi -  جین كولسی  و یك كاخ نیز  اشاره نمود.
اسكندرون كه در گذشته  Alexandetta  -  الكساندتا  نامیده می شده ابتدا توسط الكساندركبیر و پس از پیروزی بر ایرانیان در دشت Issos ایسوس بنا نهاده شد.  امروزه این شهر به عنوان یك شهر پر جمعیت و بندری جایگاه خاصی را در تعاملات تجاری بعنوان  شهری  مركزی و  تجاری ایفا می كند.  هتل ها ، رستورانها و كافه های متعدد موجود در این منطقه با توجه به نحوه   قرار گیری و منظره خاصی  كه از وجود پاركهای اطراف نشات می گیرد با چشم انداز زیبائی كه به سمت دریا دارد ، نظر هر بیننده ای را به خود معطوف می نماید.  از غذاهای معروف این منطقه میگوهای لذیذ آن ، دسر گرم  كونفه  تهیه شده از دانه های گندم شیرین به اضافه پنیر آب  شده و پیش غذای هر سوس متشكل از پوره نخود ، شیر و فلفل قرمز اشاره كرد.  از سوغاتی های مشهور این منطقه هم باید به وسایل چوبی شامل میز های حكاكی شده كار دست . صندلی  و غیره اشاره كرد.
در بخش جنوبی ساحل اسكندرون شهر چینار قرار گرفته  كه دارای سواحل ، هتل ، مهمانخانه ها و رستورانهای بسیار زیبائی می باشد.   So?ukluk  - سوئوكلوك  منطقه ای است كه  در مسیر جاده Antakya   -آنتاكیا ، اما كمی دورتر از جاده اصلی قرار گرفته است. این منطقه مكان مناسبی است برای فرار از گرما  زیرا دارای آب و هوای خنكی است.  در مسیر راه بعد از گذشتن از  Belen Pass -  بلن پاس  حتماً در مقابل كاخ Bagras - باگراس كه در مقاطع مختلف توسط رومیان ، ماملوكها و جنگجویان جنگهای صلیبی به اشتغال درآمد توقفی كوتاه داشته باشید.  از این كاخ در  گذشته برای  كنترل مسیر  منتهی به كشور عربستان استفاده می شده است. یك كلیسای كوچك نیز  در این كاخ وجود دارد.

 

شهر Antakya

این شهر در واقع وابسته به شهر مقدس  (Antioch -  آنتی اوچ) بوده و در كنار رودخانه( Asi  -  آسی) (Orontes )و در دشتی حاصلخیز در میان كوهستانهای بزرگ قرار گرفته است.  آنتاكیا به عنوان شهری كه در دوران رومیان پایتخت سلجوقیان بوده و به دلیل رونق بازرگانی موجود در  آن كه به نوبه خود موجبات  پیشرفت این شهر را فراهم آورده  بعنوان اولین شهری كه واژه مسحیت در آن مطرح گردید از جایگاه خاصی برخوردار است.
موزه باستان شناسی آنتاكیا ، محل نگهداری یكی از غنی ترین مجموعه های موزائیك های  رومی در جهان است. این موزائیك های جالب در داخل سنگ ها قرار گرفته اند و در خلال حفاریهای انجام شده در  منطقهa Antaky  در نزدیكی منطقه  Dephne  -  دفنه بدست آمده اند. (بازدید از این موزه همه روزه بجز روزهای دوشنبه ممكن است)
در بیرون شهر غار پیتر روحانی قرار دارد . این مكان در سال 1983 توسط واتیكان مكانی مقدس اعلام شد.. بازار و مسجد  Habib Neccar  -  حبیب نجار   نیز از جمله مكانهای دیدنی دیگر این منطقه به شمار می آید.دروازه آهنی تعبیه شده در جنوب این غار یكی از ورودی های  Antioch مقدس بوده است. به هنگام حركت در قسمت قدیمی این منطقه مرور  تاریخ و به یاد آوردن اشخاصی  از قبیل پیتر ، پوول ، بارناباس و دیگر اشخاص  ممكن است زیرا این منطقه  از  گذشته تا به حال كمترین تغییر را به خود دیده است.  كاخ Antioch كه در قسمت فوقانی شهر قرار داشته و  نمائی زیبا و دیدنی از مناطق اطراف را در معرض دید بینندگان قرار می دهد.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز35
دیروز1052
هفته3228
مــــــــــــــــاه15115
جمع کل بازدید ها469209

تعداد نفـــرات آنلایــــن

13
آنلایــــــن

پنج شنبه, 28 دی 1396 01:20

نرخ ارز

اوقات شرعی