پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

جاذبه های توریستی مراکش

مراکش کشوری است آفریقایی و دیدنی های آن مرتبط با فرهنگ آفریقا و البته کمی هم با فرهنگ استعماری مغرب زمین مخلوط است. در کشور مراکش دیدنی های بسیاری است اما در تورهایی که به مقصد این کشور از ایران برگزار می شود یکی از دیدنی های اصلی شهر کازابلانکا است. البته رباط نیز به عنوان پایتخت دارای جاذبه های گردشگری است. از کازابلانکا شروع می کنیم. در این شهر مسجد حسن دوم از نخستین دیدنی های این شهر است. این مسجد سمبل معماری مراکشی در دوره های میانه است و از معدود مساجدی است که غیر مسلمانان نیز مجاز به بازدید از آن هستند. مسجد حسن دوم بزرگترین مسجد مراکش و سومین مسجد بزرگ دنیا پس از مسجد الحرام در مکه و مسجد النبی در مدینه است. این مسجد دقیقاٌ در کنار اقیانوس اطلس قرار گرفته است و ظرفیت پذیرش حداقل 80 هزار نمازگزار را دارد. کلیسای نوتردام دلورد یکی دیگر از اماکن دیدنی این شهر است. این کلیسا اگرچه دیگر برای عبادت مسیحیان استفاده نمی شود اما کلیسای که با معماری ویژه ساخته شده نه یک اثر قدیمی که یک اثر جدید و مربوط به قرن بیستم است. سازه بتونی اصلی نمای خاصی به این کلیسای مدرن داده است. یکی دیگر از اماکن دیدنی کازابلانکا شهر جدید یا نیو مدینا در این شهر است. نیو مدینا در اصل یک بازار بزرگ و زیبا است که در جنوب شرقی کازابلانکا واقع شده است. این بازار بزرگ در سال 1923 توسط فرانسوی ها در این شهر ساخته شده است. در مقابل نیو مدینا باید از الد مدینا یا شهر قدیم ببریم.
قصر باهیه

این قصر به شما نشان می دهد که در قرن نوزدهم زندگی مردم مراکش چه سبکی داشته است. می گویند این قصر را برای اقامت حرم احمد بن موسی ساخته بودند. برخلاف بدنامی او، این قصر نمونه ای عالی از معماری شرقی است. در این قصر فضاهای داخلی تزئینات بسیاری دارند و سقف ها نقاشی شده هستند. حیاط آن کاشیکاری شده است و حدود 8 هکتار باغ زیبا و خرم دارد.

مسجد کتبیه

این مسجد بزرگتری مسجد در مراکش است که حدود سال 1150 ساخته شده است. زیبایی آن استثنائی است و مناره بلند آن که بر شهر اشراف دارد 65 متر ارتفاع دارد. با آنکه این مسجد مکانی برای پرستش است ولی یکی از بهترین مکان های مراکش برای بازدید گردشگران است که اگر پوشش مناسبی به تن داشته باشند با روی باز پذیرفته می شوند.
بیابان و تپه های شنی

تعطیلات در مراکش می تواند سفر به صحرا را نیز در بر بگیرد. شترسواری یا گشت های بیابانی انتخاب های محبوب گردشگران هستند و در واقع می تواند ظرف دو روز به دومین صحرای بزرگ دنیا رسید. مشاهده تپه های شنی، بازدید از چادرهای بادیه نشینان و خوابیدن زیر نور ستاره ها از تجربیات این سفر هستند.

باغ ماژورِل

این باغ های گیاهشناسی غیرعادی در دهه بیست توسط یک هنرمند فرانسوی به نام ژاک ماژورل طراحی شدند. قطعاً یکی از زیباترین مکان ها در مراکش برای بازدید، باغ ماژورل است که آرامش دلپذیری به دور از شلوغی و همهمه شهر فراهم می کند و برای عکاسی نیز بسیار مناسب است. طراحی این باغ ها با آبنماهای مختلف و بیش از 300 گونه گیاهی از جمله کاکتوس ها هوشمندانه بوده است.
قصر البدیع

این بنای تاریخی که در واقع فقط بقایای یک قصر است، هنوز هم یکی از مهمترین و زیباترین مکان های مراکش برای بازدید است. ساختمان اصلی آن توسط احمد المنصور، پادشاه سعدیان، در سال 1578 ساخته شد و تکمیل آن 25 سال طول کشید. همه 360 اتاق و حیاط آن قبلاً با مرمر ایتالیایی و مقادیر زیادی از طلاهای سنگین و بزرگ تزئین شده بود که این طلاها از سودان آورده شده بود. حتی زندان زیرزمینی کوچکی هم داشت که پادشاه از آن برای محبوس نگه داشتن زندانیان استفاده می کرد.
مقبره های سعدیان

این مقبره های مراکشی به تازگی کشف شده اند ولی در واقع به قرن شانزدهم برمی گردند. این قبرها به زیبایی با چوب سرو، کاشیکاری پلی کرومیک و گچبری تزئین شده اند. این مکان کوچک شامل سه اتاق می شود، ولی اجساد حدود 60 عضو سلسله سعدیان در این مکان مدفون هستند. خارج از ساختمان باغی وجود دارد که قبرهای سربازان و خدمتکاران در آن باغ است. از آنجائیکه این مکان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران است، سعی کنید صبح زود به آنجا بروید یا اواخر روز بروید تا در شلوغی گیر نیفتید.
باغ های مناره

این باغ ها که در سمت غرب مراکش و در کوهپایه های اطلس واقع شده اند باغ های مناره نام دارند. این باغ ها که در اصل در قرن دوازدهم برای پرورش زیتون، نخل و میوه تشکیل شدند اکنون یکی از جاذبه های گردشگری آرامش بخش و زیبای مراکش هستند. یک حوض بزرگ نیز کنار عمارت آن هست و این عمارت محل اقامت تابستانی سلطان و خانواده اش بوده است.

گذرگاه کوهستانی تیزی نتیشکه

این مرتفع ترین گذرگاه از کوهستان های اطلس است. یک جاده طولانی و بادگیر که مراکش را به واحه های قبل از صحرا وصل می کند. این گذرگاه در دهه سی توسط فرانسوی ها ساخته شد و مناظر و چشم اندازهای زیبایی از این جاده خوش ساخت معلوم است. اگر جسارت کافی داشته باشید می توانید جاده را به سمت دهکده ها بروید و درست روی لبه شکاف های بزرگ بنشینید. اگر به همین ترتیب ادامه دهید به بلندترین نقطه جاده در گذرگاه تیزی نتیشکه می رسید که 2260 متر ارتفاع دارد.
مدرسه علی بن یوسف

این مدرسه قرآنی قرن شانزدهمی به خوبی حفظ شده است و بزرگترین مؤسسه اینچنینی در شمال آفریقاست. می توان عنوان یکی از زیباترین مدارس دنیا را نیز به آن داد. ساختمان آن با دقت طراحی شده و جزئیات بکار رفته در حیاط آن به زیبایی در مرمر، گچ و چوب آن حکاکی شده است. حدود 900 دانش آموز در این سالها از در آن رد شده اند و از آن به بعد در آن بسته مانده است. سپس بازسازی شده و به عنوان بنای تاریخی به روی عموم بازگشایی شده است.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز321
دیروز755
هفته1076
مــــــــــــــــاه17728
جمع کل بازدید ها419792

تعداد نفـــرات آنلایــــن

11
آنلایــــــن

سه شنبه, 30 آبان 1396 09:33

نرخ ارز

اوقات شرعی