پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

رستوران های شهر پرتوریا

رستوران ژوهانسبورگ 

معمولا از دوشنبه تا جمعه رستوران ها برای سرو نهار باز هستند. اما در تمام طول هفته برای شام سرویس می دهند و معمولا دوشنبه ها اکثر غذاخوری ها بسته هستند. رستوران ها عصرها از ساعت 6:30 تا 10 شب باز هستند و برخی تا دیروقت می مانند. بهتر است از قبل برای خود میز رزرو کنید مخصوصا اگر یک رستوران معروف را در نظر دارید یا در دوران فستیوال های خاص و تعطیلات خاصی هستید. کافی شاپ ها و کافه ها معمولا از 9 صبح تا 5 عصر باز هستند.

این شهر مخلوطی از فرهنگ ها و سنت های مختلف است و منوی غذایی آنها نیز بسیار متنوع است.

غذای اصلی آفریقایی شامل 'phutu' می باشد که مخلوط درست شده از ذرت می باشد و نیز 'potjiekos' که یک نوع تاس کباب مخصوص شهرستان جنوب غربی است.

'umngqusho' : ذرت و تاس کباب نخود و 'chakalaka' : سالاد فلفل و نخود از دیگر غذاهای این ناحیه هستند.

غذاهای دریایی موزامبیک نیز در منو وجود دارد مانند 'bobotie' : یک غذای مالایی سنتی و شترمرغ آفریقای جنوبی نیز بسیار معروف و خوش طعم است.

اگر به دنبال تجربه ای فراموش نشدنی هستید بهتر است به کلوپ Rand در مرکز شهر بروید. این کلوپ زمان زیادی مشغول به کار بوده و بسیار لوکس می باشد. وقتی در سال 1887 افتتاح شد، گفته می شد همانند کلوپ های تجملاتی لندن می باشد.

مناطق شمالی شهر ژوهانسبورگ حاوی چندین رستوران عالی است. در حقیقت اگر اینجا اسکان گرفته اید، بدانید که رستوران های فوق العاده ای در اطراف شما وجود دارند. اگر به دنبال مکان خاصی هستید به Melville و Parkhurst بروید. این مکان نیز شهرت قدیمی دارد و تجربه ی متفاوتی در آن خواهید داشت. با گذشت زمان در مناطق Melrose Arch، Parktown شمالی و نواحی سرسبز مجاور نیز رستوران های ایده آلی افتتاح شده اند. نباید بدون امتحان غذاهای سنتی و مخصوص آفریقای جنوبی از این کشور خارج شوید. بهترین مکان ها برای کسب این تجربه، رفتن به رستوران های فوق العاده معروف شهرستان جنوب غربی می باشد.

توقف در یک کافی شاپ و خوردن قهوه نیز بسیار مرسوم است. کافی شاپ های مناسبی هم در تمام مناطق شهر پراکنده اند و در کافی شاپ های شیک ممکن است افراد مشهوری را هم ببینید. برخی از بهترین غذاخوری های ژوهانسبورگ در مراکز خرید آن واقع شده اند که حتی اگر بودجه ی محدودی دارید، این رستوران ها مناسب حال شما هم خواهد بود. غذا خوردن در هوای آزاد مخصوصا در بین کارمندان بسیار مرسوم است. بسیاری از فروشندگان دوره گرد هستند که غذاهای سبک و سریع برای شما آماده می کنند و معمولا غذاهای سنتی و شبیه به فست فود سرو می کنند مثل 'Xhosa mqushu' که مخلوطی از برنج، سیرابی و تاس کباب مرغ می باشد.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز327
دیروز755
هفته1082
مــــــــــــــــاه17734
جمع کل بازدید ها419798

تعداد نفـــرات آنلایــــن

6
آنلایــــــن

سه شنبه, 30 آبان 1396 09:47

نرخ ارز

اوقات شرعی