پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

جاذبه های توریستی شهر مالدیو

معمولا در کشور ما با شنیدن نام کشور مالدیو ذهن ها بیشتر به فوتبال منعطف می شود ولی افراد اهل طبیعت و سفر بخوبی می دانند که این مجمع الجزایر به عنوان یکی از زیباترین نقاط کره زمین به حساب می آید.

کشور مالدیو در حقیقت از ۱۹۲ جزیره اصلی و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده است که در این میان تعداد ۸۰ جزیره دارای خدمات اقامتی برای گردشگران است.

جالب اینجاست که مساحت کلی تمامی این جزایر روی هم به ۳۰۰ کیلومترمربع می رسد و در این فضای محدود تنها می توان به جمعیتی ۳۵۹ هزار نفری دست یافت که عموما افرادی آرام و شاد هستند، این کشور در جنوب غربی هندوستان و به عنوان یکی از کشورهای آسیای جنوبی نقش مهمی در گردشگری منطقه دارد، پایتخت این کشور جزیره ای به نام ماله است که بزرگ ترین جزیره مالدیو به حساب می آید و مساحت آن نزدیک به شش کیلومتر مربع است.

همچنین ۱۰۳ هزار شهروند مالدیوی در این شهر زندگی می کنند، بیشتر ادارات و مراکز دولتی مالدیو نیز در این جزیره واقع شده اند تا ماله را به مهم ترین و به عبارتی قلب سیاسی مالدیو تبدیل کنند.

دومین شهر بزرگ این کشور نیز آدوسیتی نام دارد که مدت کوتاهی به عنوان پایتخت مالدیو نیز شناخته می شده است.

این کشور سال های زیادی را زیر سایه استعمار هلند و بریتانیا سپری کرد ولی سرانجام توانست به استقلال خود دست یابد و در حال حاضر توسط یک رژیم جمهوری اداره می شود.

بزرگ ترین سطح درآمد دولت مالدیو از صنعت گردشگری است که بیش از ۶۰ درصد کل درآمد این کشور را تشکیل می دهد و پس از آن نیز صنعت ماهیگیری به عنوان صنعت دوم چرخه اقتصادی مالدیو شناخته می شود.

بیشتر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند و به همین دلیل نیز قوانین اسلامی از ورود موارد حرامی مانند گوشت خوک و مشروبات الکلی به این کشور ممانعت می کند.

از نکات جالب این کشور تفکیک جزایر به سه بخش اقامتی، اداری و گردشگری است تا صنعت گردشگری و سیستم کاری در این کشور با روال زندگی دینی و خانوادگی ساکنان آن تداخلی نداشته باشد و شاید به همین جهت نیز مردم مالدیو ازجمله آرام ترین مردمان کره زمین محسوب می شوند.

آب و هوای این کشور نیز با توجه به نزدیکی به استوا، حاره ای بوده و به صورت عمومی در بیشتر زمان سال دمای هوا بالای ۳۰ درجه است که با بارندگی های فراوان همراه است.

ورود و خروج به مالدیو از طریق زمینی عملا غیرممکن است زیرا این کشور مرز زمینی با هیچ کشوری ندارد و تنها از طریق دریا و هوا می توان به خاک مالدیو پا نهاد.

مالدیو دارای چند بندر و دو فرودگاه اصلی است که این دو فرودگاه در دو شهر اصلی این کشور قرار گرفته اند، ازجمله موارد جالب درباره این بنادر و فرودگاه ها بررسی مسافران با اشعه ایکس است که به علت ممنوعیت خروج اجسام خاص از این کشور انجام می شود.

این ممنوعیت ها شامل خروج شن و ماسه ساحلی، مرجان و صدف است که به علت یگانه بودن این موارد در مالدیو چنین تصمیمی از سوی دولت اتخاذ شده است البته یادگار های بسیاری از ساخته های دستی بومیان این کشور وجود دارند که برای فروش به گردشگران تهیه می شوند و بدون مشکل می توانید آنها را به همراه خود از این کشور خارج کنید.

از نکات جالب این کشور وجود تاکسی های هوایی! در این مجمع الجزایر است که گردشگران را از جزیره ای به جزیره دیگر انتقال می دهد و همچنین امکان استفاده از مناظر بسیار زیبای این کشور از ارتفاع نیز با استفاده از این تاکسی های هوایی فراهم خواهد بود، البته هزینه استفاده از این پروازها چندان ارزان نیست و به همین دلیل بسیاری از گردشگران به سراغ این روش جابه جایی نمی روند و با اجاره کردن قایق های پارویی یا موتوری بین جزایر رفت و آمد می کنند.

ازجمله مزایای این نوع رفت و آمد این است که بسیاری از بومیان کشور از این روش استفاده می کنند و همین تداخل موجب دیدن فرهنگ بومیان کشور در قایق سواری خواهد بود که برای گردشگران کشورهای مختلف بسیار جذاب به نظر می رسد.

با توجه به ساختار خاص و وجود جزایر متعدد در این کشور، طبیعی است ورزش های دریایی در راس هرم گردشگری مالدیو قرار داشته باشد.

غواصی در دریای های مالدیو به عنوان یکی از منحصربه فرد ترین تجربه های غواصی در جهان شناخته می شود زیرا جریان آب های گرم بین این جزایر موجب شده گونه های بسیاری از جانوران و گیاهان آبزی، این منطقه را به عنوان خانه اصلی خود انتخاب کنند و وجود این گونه های متنوع در اعماق آب می تواند هر گردشگری را برای ساعت ها غرق در لذت تماشا کند.

از دیگر ورزش های آبی در مالدیو می توان به موج سواری اشاره کرد که با توجه به تعدد جزایر و تغییر جریانات آبی در این منطقه امواجی بلند در تعدادی از جزایر به وجود می آید که این جزایر را به عنوان میعادگاهی برای موج سواران حرفه ای در سطح جهان تبدیل کرده است.

از دیگر نکات جالب سفر به مالدیو می توان به هزینه اندک اقامت و لذت از آب و هوا در این کشور اشاره کرد به نحوی که اقامت و خورد و خوراک در این منطقه در یک هفته و برای دو نفر معادل ۱۰۰۰ دلار برآورد می شود که با توجه به امکانات این منطقه رقم بسیار مناسبی به حساب می آید، البته باید به این مقادیر هزینه رفت و آمد به مالدیو را نیز افزود.

کافی است مجسم کنید که در یک ساحل با شن هایی که به سفیدی می زند قرار دارید و دریایی را در مقابل خود مشاهده می کنید که با تمام توان رنگ آبی روشن را به شما عرضه می کند.

زیبایی این کشور به حدی است که می توان آن را به عنوان نمادی از بهشت روی کره زمین دانست. با توجه به مسلمان بودن این کشور و میهمان نوازی ساکنان آن، هزینه مناسب اقتصادی برای سفر و همچنین زیبایی شگفت انگیز این مجمع الجزایر می توان آن را به عنوان یک گزینه ایده آل برای هموطنانی که قصد سفر به خارج از کشور و استراحت دارند، دانست.

 

مسجد جامع
مسجد السلطان بزرگترین مسجد کشور مالدیو است که در پایتخت آن بنا نهاده شده است. سال ساخت آن به 1656 میلادی باز می گردد. این مسجد شامل یک مرکز اسلامی بزرگ نیز می باشد و نزدیک به 5000 نفر می توانند در آن همزمان نماز بخوانند. گلدسته های طلایی و زیبای این مسجد بر زیبایی های شهر ماله افزوده است. بسیاری از قهرمانان ، افراد معروف و شخصیت های مهم مالدیو در این مسجد دفن شده اند.

 

موزه ی ملی
یکی از مهمترین مقاصد گردشگری مالدیو ، موزه ملی می باشد. این موزه در پارک سلطان واقع شده است. موزه مجموعه ای ارزشمند از اشیای قیمتی و عتیقه را داراست که در آن تاریخ و فرهنگ این کشور نمایان است. تاریخ گشایش این موزه 19 نوامبر 1952 بوده و در هنگام افتتاح ، دو هدف را برای این کار بیان کردند: حفظ و نگهداری از فرهنگ ملی و بومی و همچنین برانگیختن حس ملی و میهنی. از اشیای مهمی که در این موزه نگهداری می شود می توان به جواهر آلات گرانبهای سلطنتی، لباس های تاریخی و ارزشمند و سنگ های قیمتی اشاره کرد.

 

مولی آگه
این مکان در سال 1906 ساخته شده است و ساخت آن قبل از شروع جنگ جهانی اول پایان یافته است. مولی آگه مدتی مقر حکومتی مالدیو بود و در سال 1953 پس از اعلام جمهوری در این کشور این مکان به دفتر ریاست جمهوری تبدیل شد و تا سال 1986 هم به همین عنوان استفاده میشد. این مکان زیبا با معماری شگفت انگیز و قدیمی ، محلی برای بازدید گردشگران است.

 

غواصی در سواحل دریا
یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور مالدیو غواصی در آب های شفاف و لذت بردن از طبیعت زیبای زیر دریا است. بیشتر مکان های اقامتی در مالدیو امکان غواصی در عمق کم و متوسط را برای گردشگران فراهم کرده اند. خاطره ای که هیچ گاه از ذهن گردشگران پاک نخواهد شد.

 

مجموعه جزایر مرجانی
26 جزیره ی زیبای مرجانی در کنار هم در جنوب مالدیو مقصد اصلی گردشگران است. مطابق آمار این مجموعه جزیره بزرگترین جزایر مرجانی جهان هستند که مسئولیت نگهداری از این جزایر بر عهده ی مسئولان مستقل از دولت می باشد.


غواصی مهمترین جاذبه گردشگری مالدیو است . بهترین زمان برای غواصی از ژانویه تا آوریل می باشد که دریا صاف و هوا آفتابی و عمق دید زیر آب تا 30 متر نیز می رسد. در سال 2006 مالدیو رکورد بالاترین تعداد غواصی همزمان در جهان را از آن خود کرد.
کلبه های چوبی و سنگی ساخته شده بر روی سواحل مرجانی این کشور از اروپایی ترین مکانها جهت گذراندن اوقات خوش ماه عسل بی نظیرتر بوده که این خود از دیگر جاذبه های مهم گردشگری این کشور هستند.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز709
دیروز956
هفته709
مــــــــــــــــاه19592
جمع کل بازدید ها473686

تعداد نفـــرات آنلایــــن

8
آنلایــــــن

دوشنبه, 02 بهمن 1396 17:49

نرخ ارز

اوقات شرعی