پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

رستوران های کره جنوبی

نوع تغذیه ي کره ای ها بيشتر گیاهی است. از غذاهای تند لذت می برند و بیشتر از ادویه جات تند مثل فلفل استفاده می کنند. غذای اصلی آن ها برنج است که در هر سه وعده، البته به مقدار کم می خورند. مثل هموطنان شمالی ما، صبح ها برنج به صورت شفته می خورند و اگر برنج نخورند، همیشه گرسنه هستند. علاقه به برنج ریشه در فقر سال های جنگ جهانی دارد.
در سفره ي کره ای ها کیم چی جایگاه ویژه ای دارد و یکی از پایه های غذایی آن ها است. به قول خودشان، اين غذا براي آن ها خیلی مقدس است، مثل نان برای ما ايرانيان. به همین جهت چگونه درست کردن کیم چی خیلی مهم است، چون کسی كه کیم چی خوشمزه درست کند، از آشپزیش تعریف می شود. کیم چی طعمی تند مزه دارد، بوی سیر می دهد، اما دارای ویتامین های آ، ب، ث می باشد.
بیشترین گوشتی که كره اي ها مصرف می کنند، گوشت خوک است که البته ارزان هم هست. بعد از آن گوشت مرغ و گوشت گاو از نظر قیمت و مقدار مصرف در رده هاي بعدي هستند. كره اي ها گوشت گوسفند نمی خورند، چون به ندرت پیدا شده و خیلی گران نيز هست.
كره اي ها بهترین غذای ایرانی را شیشلیک می دانند، چون گوشت گوسفند در کره خیلی کم است. خاطره خوردن آن یکی از برنامه های مسافرتشان به ایران است.
در ضمن کره ای ها گوشت سگ هم مصرف می کنند. آن ها می گویند این گوشت حرام به فعال سازی هورمون های جنسی کمک می کند و بیشتر کسانی که به دنبال این چنین مسائلی هستند، آن را مصرف می کنند!
بیشتر غذاهای کره ای به صورت خام یا نیم پز مصرف مي شود. كره اي ها انواع موجودات دریایی مانند خرچنگ، کوسه، نهنگ، اختاپوس، ماهی مرکب، صدف، انواع ماهی و میگو و حتی یک نوع کرم خاص را می خورند. جلبک های دریایی بعد از یکسری عمل آوری های خاص، همراه غذا خورده مي شوند. چای سیاه ندارند و به جاي آن چای سبز و قهوه و یکسری نوشیدنی های دیگر می خورند.
در سفر به كره احتمالا به خیلی از غذاهايشان عادت می کنید و حتی ممكن است برايتان خوشمزه شود. در ضمن رستوران ها و فروشگاه های ترکی و پاکستانی هم در بعضی از شهر ها وجود دارد که هم گوشت حلال و هم مواد غذایی شبیهایران دارند.
مواد اولیه اغلب شامل برنج،رشته،سبزیجات،گوشت،غلات،روغن کنجد، نمک،سیر،سس های مختلف، زنجبیل و توفو(tofu)(تکه های مکعبی شکل از مخلوط شیر و سویای منجمد شده)است.سر میز برای هر نفر یک ظرف سوپ و برنج جداگانه می گذازند؛ولی بقیه غذاها را وسط میز قرار می دهند. معمولا از قاشق یا میله های چوبی برای خوردن غذا استفاده می شود برخی غذا های معروف کره ای عبارتند از:

کیمیچی(kimchi): نوعی خوراک تخمیر شده سنتی است که از سبزیجات و ادویه جات گوناگون و البته بیشتر اوقات با نوعی کلم چینی به نام بائچو و فلفل قرمز درست می شود که آن را به صورت غذای فرعی ومکمل با برنج می خورند و مردم کره بر این اعتقادند که کیمیچی باید در هر جایی که یک کره ای حضور دارد وجود دشته باشد.

توک غوک: یک نوع سوپ سنتی که در جشن سال نو تهیه می کنند و عقیده دارند خوش شانسی می آورد. این سوپ، شامل تکه های بزرگ برنج که به صورت باریک و رشته مانند درآمده، تخم مرغ آب پز،گوشت پرادویه، گیاهان دارویی و جلبک است.

سامجی تانگ: یک نوع سوپ دیگر است که مواد اولیه اش مرغ،گیاه جین سنگ(گیاهی از تیره عشقه که ریشه آن مصرف دارویی دارد)است این سوپ در فصل تابستان صرف می شود.

ساندوبو جیگا: نوعی خوراک پر ادویه شامل سبزیجات، غذاهای دریایی، توفو، قارچ، پیاز،چیلی(فلفل قرمز)است.

گالبی: یک نوع غذای کبابی از دنده گوشت گاو یا خوک است با نوعی سس مخصوص همین کباب، به همراه روغن کنجد،سیر،پیاز و چاشنی های دیگر.

بوگلوگی: یک نوع غذای کره ای که ازگوشت کباب شده گاو و انواع ادویه تهیه می شود.

بی بین باپ: نوعی غذا که شامل برنج سفید جوشیده، انواعی از سبزیجات فصل، مثل قارچ، ساقه گل استکانی، کدوی سبز، خیار،جوانه ی سویا، اسفناج وریشه گیاه سرخس است.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز43
دیروز1052
هفته3236
مــــــــــــــــاه15123
جمع کل بازدید ها469217

تعداد نفـــرات آنلایــــن

9
آنلایــــــن

پنج شنبه, 28 دی 1396 01:30

نرخ ارز

اوقات شرعی