پیامک : 10000606
تلفن تماس : 38533664 - 31810 - 051 
پست الکترونیک : info@pazhseir.com
DATE

×

خطا

Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

جاذبه های توریستی شهر گوانجو

جاذبه های گردشگری و توریستی چین گوانجو :گوانجو یا گوانگجو که به کانتون یا کوانگچو نیز معروف است شهری در جنوب چین و بر روی رودخانه پرل است که یکی از پنچ شهر مرکزی چین محسوب میشود. گوانگجو با جمعیتی حدود ۱۰.۵ میلیون نفر سومین شهر بزرگ چین است. این شهر به تجارت و داد و ستد خارجی مشور است و محل برگزاری بزرگترین نمایشگاه بازرگانی چین، نمایشگاه کانتون میباشد. گوانگجو از بخش های مختلفی به نام های لیوان، یوکزو، هایجو، تیانه و غیره تشکیل شده و در صنایع بازرگانی، توریسم، تجارj و املاک بسیار موفق میباشد. آب و هوای گوانگجو نیمه گرمسیریست و بین ماه های اکتبر و نوامبر بسیار مطبوع میباشد.

رودخانه پرل
رودخانه پرل که در زمان های قدیم به دریای پرل مشهور بوده با بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر امتداد، عرضی ۲۰۰۰ متری داشته که هم اکنون تنها ۱۸۰ متر از آن باقی مانده. با توسعه مدرن گوانگجو، ۱۰ پل بر عرض رود پرل بنا شده است. در امتداد سواحل این رود زیبا، آسمان خراش ها، مراکز خرید مدرن و هتل های زیبا خودنمایی میکنند. نمای رودخانه در شب حتی زیباتر هم میشود. پل هایی که با نورهای زیبای نئون آذین شده اند و کشتی های پر از توریست، فضای این منطقه را بسیار پر جنب و جوش و رنگارنگ کرده اند.

معبد گوانگژیائو
معبدی که از محبوب ترین معابد بودایی های زِن میباشد. این معبد بارها به دلیل آتش سوزی ویران شده است اما ساختمان های کنونی آن در اواسط قرن نوزدهم ساخته شده اند. در محوطه معبد میتوانید راهبان نارنجی پوش بسیاری را مشاهده کنید.

معبد شش درخت انجیر
معبدی بودایی که در اصل در سال ۵۷۳ و در دوره سلطنت لیانگ ساخته شده است. نام این معبد در ابتدا بوژوئانگیان بوده اما در دوران سانگ شمالی، یک نویسنده به خاطر شش درخت انجیری که در آن محل دیده بود از آن بعنوان معبد شش درخت انجیر یاد کرد و از آن پس نیز به همین نام خوانده شد. فلاور پاگودا، سازه اصلی این معبد، در سال ۱۰۹۷ میلادی ساخته و در ۱۳۷۳ پس از آتش سوزی بازسازی شده است.

پارک یوکزیو
بزرگترین پارک در مرکز گوانگجو که مساحتی حدود ۸۶۰ هزار متر مربع را در برمیگیرد. این پارک دارای سه دریاچه مصنوعی و هفت تپه میباشد. کوه یوکزیو نیز در این پارک واقع شده است. پارک یوکزیو آمیزه ای زیبا از یادگارهای فرهنگی باستانی، صنعت توریسم بوم شناختی، دریاچه ها و آب نماهای زیبا، مجسمه های سنگی ۵ رام، برج زنهای و منطقه دیوار شهر عصر مینگ میباشد.

منطقه چیملانگ
این منطقه توریستی که در قسمت پانیو واقع شده است برای توریست ها طراحی شده و شامل بهشت چیملانگ که خود دارای ۶۰ جاذبه متنوع از جمله انواع وسایل بازیست، پارک سافاری چیملانگ ژیانگ جینگ که بیش از ۴۶۰ گونه حیوان از جمله پاندا، کوالا، اسب آبی، کرگدن سیاه و ببر و شیر سفید است، پارک آبی، سیرک بین المللی، پارک کروکودیل ها و مرکز گلف چیملانگ میباشد.

جزیره شامیان
شامیان در چینی به معنای سطح شنی میباشد. این جزیره از نظر تاریخی اهمیت بالایی دارد و در عصر سانگ و کینگ نقش مهمی در تجارت خارجی گوانگجو ایفا میکرده. ۴۲ ساختمان از ۱۵۰ عمارت این جزیره با سبک های گوتیک، باروک و نئوکلاسیک از بناهای زیبای گوانگجو محسوب میشوند.

کوهستان وایت کلاود یا ابر سفید
یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی گوانگجو. با تابش آفتاب پس از هر باران، حلقه هایی از ابرهای سفید کوه را فرا میگیرند و منظره ای خیره کننده بوجود میاورند. این منطقه دارای ۶ بخش به نام های پارک ساختمانی برایت پرل، پارک قله ای سان تیلینگ، پارک دره ای برد اسپرینگ، پارک سان تیلینگ، پارک لوهو و پارک فیلینگ میباشد.

 

کلیسای قلب مقدس مسیح
کلیسایی کاتولیک در کانتون و در ساحل شمالی رود پرل در قلب منطقه قدیمی تجاری. با اینکه گفته میشود این کلیسا از روی کلیسا نوتره دام پاریس ساخته شده و به آن نوتره دام خاور دور گفته میشود، طراحی سازه آن در اصل از کلیسای سنت کلاتیلد پاریس الهام گرفته. عرض کلیسا ۳۵ متر و طول آن ۷۸.۶۹ متر میباشد. برج غربی آن برج ساعت است و برج شرقی، با پنج ناقوس عظیم برنزی که در قرن نوزدهم از فرانسه به گوانگجو آورده شدند، برج ناقوس میباشد.

آمار بازدیدکنندگان

امـــروز779
دیروز531
هفته3630
مــــــــــــــــاه20282
جمع کل بازدید ها422346

تعداد نفـــرات آنلایــــن

7
آنلایــــــن

جمعه, 03 آذر 1396 23:38

نرخ ارز

اوقات شرعی